Výrobny krmných směsí

Domů-Výrobny krmných směsí

Výrobny krmných směsí

TAURUS , s.r.o., Chrudim je tradičním ryze českým výrobcem technologií pro výrobu krmných směsí a může se pochlubit velkým množstvím referencí. V tomto oboru firma působí již od roku 1992.

Kompletní linky na výrobu krmných směsí jsou dodávány "na klíč", včetně projektu, montáže technologie, elektroinstalace, řídících systémů až po zaškolení obsluhy. Výrobny jsou standardně doplněny a granulaci krmiv či extruzi. Výkon linek na výrobu krmiv se pohybuje od 500 kg/hod až do 15 t/hod. Certifikovaná přesnost zamíchatelnosti míchačky je 1 : 100 000. Překlopná míchačka umožňuje nástřik olejů, tuku a dalších komponent.

Rekonstrukce stávajících výroben

Kromě výroby kompletních linek provádí firma TAURUS také rekonstrukce a modernizace stávajících krmiváren (mísíren). V tomto případě je možné využít stávající zachovalou technologii, jako například zásobníky či dopravní cesty.

Rekonstrukce a modernizace stávajících linek zaručuje značné úspory elektrické energie (až 40%)

Malé a mobilní výrobny krmiv

Samostatným odvětvím jsou malé a mobilní výrobny krmných směsí, které jsou vhodné pro malé a střední provozy, případně pro soukromníky.

Malé krmivárny jsou standardně vyráběny v provedení s vertikálním nebo samonasávacím šrotovníkem a ve výkonových řadách 500 kg/hod, 1000 kg/hod, 1500 kg/hod a 2000 kg/hod. Výhodou těchto krmiváren je snadná obsluha linky, malé vstupní náklady do technologie, spolehlivost a dlouhá životnost všech částí.

Příjem a skladování

Pomocí příjmového koše je prováděn příjem základních komponent a jejich následné skladování v obilních silech nebo skladovacích zásobnících.

Vážicí systémy

Dávkování přesného množství a navážení základních komponent pomocí tenzometrické váhy, vážení tvrdých surovin a mikrokomponent.

Šrotování surovin

Šrotování neopracovaných surovin pomocí vertikálního nebo samonasávacího šrotovníku, výkony šrotovníků dosahují až 16 t/hod.

Míchání surovin

Důkladné zamíchání směsi, na stojatých míchačkách kde je dosahováno mísitelnosti 1:10 000 a nebo preciznější metoda, míchání na míchačkách horizontálních překlopných se zamíchatelností 1:100 000, což je vhodné pro komerční využití směsí.

Tukování míchačky

Nástřik olejů, tuků, melasy apod. přímo do do míchačky pomocí čerpadla a vstřikovacích trysek, olej je ohříván ve speciální nádrži.

Granulace / extruze

Dle požadavků krmné směsi se provádí hygienizace - jde o proces následné granulace nebo extruze.

Expedice hotových směsí

Uskladnění a expedice hotových směsí, používají se podjezdové zásobníky, expediční dopravníky, plnící stanice big-bag nebo pytlovací linky.

Kontrolní linka

Kontrolní linka je umístěna před míchačkou, jedná se vlastně o síto s definovanou velikostí ok, používá se vertikální šrotovník nebo vibrační třídič.