Šrotovníky

Home-Šrotovníky

Šrotovníky

Šrotovníky jsou určené pro mletí obilnin, při čemž je mletý materiál drcen údery mlecích těles s vysokou obvodovou rychlostí a třením o vnitřní povrch sítového koše. Stroj je určen pro montáž do technologických celků pro přípravu krmných směsí zvířat.

Vertikální šrotovníky

Vertikální šrotovníky VM 3 - 90 jsou stroje určeny pro šrotování a drcení surovin. Materiál je drcen pomocí mlecích těles (kladiv) a třením o vnitřní povrch sítového koše. Děrování sítového koše je voleno dle zvolené suroviny nebo dle přání zákazníka (0,5 - 20 mm). Pro potravinářské účely jsou šrotovníky vyráběny v nerezovém provedení.

Stroj je určený pro šrotování následujících materiálů: obilniny a zrniny, štěpka, pilina, dřevní odpad, sláma, zbytky cihel, odpady, hrudkovité suroviny, sušená krev, koření, kafilerie a drcení kostí, materiálů v potravinářství (perník, kokos, sušenky atd.).

Prospekt v PDF

Samonasávací šrotovníky

Samonasávací šrotovníky (turbomlýny) TM 11 - 18,5 jsou stroje určené pro šrotování (mletí) materiálu. Materiál je drcen údery mlecích těles s vysokou obvodovou rychlostí a přes síto je pneumaticky dopraven potrubím do zásobníku nebo míchačky. Šrotovník pneumaticky nahrazuje sací a výtlakové dopravní cesty. Příslušenství pro sací a výtlakové cesty je možné zkombinovat dle požadavku zákazníka.

Spolu se stojatou míchačkou může šrotovník tvořit malou výrobnu krmných směsí MVKS se samonasávacím šrotovníkem.

Prospekt v PDF

Horizontální šrotovníky

Horizontální šrotovníky HM 22-37 jsou stroje určeny pro drcení a rozmělňování suroviny s vyšším podílem vody. Materiál je drcen, údery mlecích těles s vysokou obvodovou rychlostí a nárazy o vnitřní povrch skříně. Surovina o granulaci odpovídající průměru děrování sítového koše propadává, nebo je protlačována k dalšímu technologickému zpracování. Děrování síta je 6 - 16 mm.

Stroj je určen pro drcení kostí, dřevní štěpky a do linek na recyklaci odpadů, bioplynových stanic, kafilérií a zpracoven bioodpadu.

Prospekt v PDF